ΜΕ ΤΑΧΤΣΙΔΗ ΚΑΙ ΤΣΑΜΟΥΡΛΙΔΗ, ΛΑΡΙΣΑ - ΑΕΚ (U21) 0-2

Η ομάδα Νέων της ΑΕΚ, κατάφερε να σημειώσει την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, για πρώτη φορά φέτος. Φαίνεται πως η λαίλαπα Μπάγιεβιτς έχει επηρεάσει και την ομάδα των νέων.

Οι παίκτες του Χριστόφορου Κόλα, κατάφεραν να κερδίσουν παρά τον κακό αγωνιστικό χώρο την ομάδα της Λάρισας.

Μπορεί και τα δύο τέρματα που πέτυχαν οι «κιτρινόμαυροι» να σημειώθηκαν μετά το 75ο λεπτό, ωστόσο οι ελάχιστοι φίλαθλοι του ποδοσφαίρου που βρέθηκαν στο γήπεδο, παρακολούθησαν έναν πάρα πολύ καλό αγώνα.

Το σκορ για την «Ένωση» άνοιξε ο Ταχτσίδης στο 75' με απευθείας εκτέλεση φάουλ, για να κάνει ο Τσαμουρλίδης στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με προβολή, μετά από ωραία προσπάθεια του Κεμαβόρ, το 0-2 και να εδραιώσει την νίκη της ΑΕΚ.

Πολύ καλή αμυντικά παρατεταγμένη η ομάδα Νέων της ΑΕΚ, με τους Ζιάμπαρη και Εγγλέζου να κάνουν και αυτοί πολύ καλό παιχνίδι. Σταθερός ο νεαρός τερματοφύλακας της ΑΕΚ, Τσουκαλάς, που όποτε χρειάστηκε, φώναξε «παρών».

Η σύνθεση της ΑΕΚ(Χριστόφορος Κόλα): Τσουκαλάς, Μαντάς, Εγγλέζου, Ζιάμπαρης, Σταματέας, Ταχτσίδης, Πουρνός, Φροξυλιάς, Ντούμος, Τσαμουρλίδης, Αμπντουραχμάνι(65' Κεμαβόρ)

Έτσι η ΑΕΚ κατάφερε να φτάσει τους 32 βαθμούς, ανεβαίνοντας στην έβδομη θέση της βαθμολογίας